KRONIKA‎ > ‎

Taneční kolona 2015

přidáno: 21. 5. 2015 9:32, autor: Ruzovka o.s.   [ aktualizováno 17. 6. 2015 12:58 ]
Název akce: TANEČNÍ KOLONA                                                        
Místo konání: kulturní sál ZK Varroc Listing Systems, s.r.o.,
Datum: 10.dubna 2015

Dvořákova hudba zahájila taneční kolonu

Již šestnáctý ročník Taneční kolony Odborného učiliště a Praktické školy v Novém Jičíně byl zahájen v pátek 10. dubna za tónů klasiky. Přibližně čtyřicet tanečních párů slavnostně nastoupilo na parketu sálu ZK Varroc Listing Systems, s.r.o., kde na hudbu Antonína Dvořáka z opery Rusalka předvedli úvodní polonézu. Ladné pohyby, náročná choreografie a navíc poprvé zcela nový tanec byl oceněn bouřlivým potleskem. Nejen tento nový tanec, ale i mazurku, polku, jive, valčík, cha-chu, pomádu a oblíbený ptačí tanec se žáci učili v rámci výuky ve škole, zároveň s pravidly společenského chování. Pro mnohé žáky bylo toto seznámení se základními druhy tanců novou životní zkušeností, neboť nemají možnost zúčastňovat se běžných tanečních kurzů. Závěrečným tancem byl již tradičně tanec s rodiči jako poděkování za podporu nejen v tento slavnostní den.

Příjemným odkloněním od klasiky pak bylo doprovodné vystoupení lektorky z tanečního studia Circus! Dance studio Nový Jičín Evy Glogarové a teprve devítileté Natálie Pernické. Jejich pole dance – tanec na tyči, sledovalo se zatajeným dechem nejen publikum, ale i žáci. Třešinkou na dortu byla i vystoupení závěrečných ročníků učebních oborů. Žáci oborů Stravovací a ubytovací služby a Strojírenské práce vnesli na parket energii a nespoutanost rokenrolu, kterou tančili na píseň hlavního propagátora tohoto stylu Elvise Presleyho. Zatím co žáci oboru Zahradnické práce, předvedli klasickou společenskou událost a to přehlídku svatebních šatů. Žáci prezentovali svatební modely, které ochotně zapůjčil svatební salon Mary may. Sami žáci si vytvořili vypichované svatební kytice, kytičku na klopu tak zvanou korsáž a kytici do vlasů. Po tomto náročném programu následovala volná taneční zabava. K tanci i poslechu hrála skupina TNT z Příbora.

Na úspěchu celé akce se význačně podílel i moderátor Rostislav Čubok spolu s discojokeyem Pavlem Kalinou, kterým patří velký dík, jakož i všem třem stovkám spokojených účastníků. Za fotografické zachycení celého průběhu naší školní kolony moc děkujeme Lence Malinové. 

Letošní ročník by se neobešel bez laskavé podpory sponzorů, kterým tímto velmi děkujeme a věříme, že i příští rok bude kolona stejně úspěšná.

Za OU a PrŠ v Novém Jičíně Marie Mynářová
Ċ
Ruzovka o.s.,
22. 5. 2015 4:57
Comments